Sizi Arayalım

Mezolifting

Mezolifting

Mezolifting yaşlanmayı azaltmak amacıyla tedavi edici ilaçların yüz ,boyun,dekolte ve el derisine verilmesiyle yapılan son yıllarda sık kullanılan bir mezoterapi uygulamasıdır.Cildin kalitesinin artması,yüzeyel kırışıklıkların azalması ve yeni kırışıklıkların oluşum hızını yavaşlatan bir işlemdir.Ayrıca yüzeyel peeling sağlayarak cilt lekelerinin azalmasında katkı sağlar.Sigara ve olumsuz yaşam koşullarıyla oluşan solgun ve yıpranmış cildin yenilenmesi yanında akne oluşumunun azaltılması ve akne izlerinin yok edilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

Mezolifting Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Görünümünün düzelmesi istenen tüm bölgelere Songül Özcan Güzellik Merkezinde uygulanabilmektedir. Mersin Mezolifting seansları yüz, boyun , dekolte ve eller en sık uygulama yapılan bölgelerdir..

Mezolifting uygulamasında sıklıkla A,E,C vitaminleri,yapılandırıcı aminoasitler,düzenleyici Na,Ca,Mg iyonları enjekte ederek,yıpranmış cildin yeniden oluşumu ve lekelerin azalması sağlanır.Ayrıca somon DNA,co-enzimler ve hyaluronik asit kullanılarak deri dokusunun onarım süreci hızlandırılır. Mezolifting uygulamasının etki süresi kişinin metabolizma hızına göre değişmekle birlikte aylar boyunca sürebilmektedir.

Görünümün düzeltilmesi istenen tüm bölgelere ,Sıklıkla yüz,boyun,dekolte ve eller üzerine uygulanabilir. Tedavi programında ideal sonuç için ,cildin özelliklerine ve uygulanan bölgeye göre 3-8 hafta içinde 3-5 seans uygulama tavsiye edilir.İdame olarak 4-6 ayda bir tek seansla tedavi etkisinin sürmesi sağlanabilir. Uygulama iğne ile yapıldığı için bazı hassas ciltlerde geçici olarak kızarıklık,hafif şişme,hafif kaşıntı görülebilecek yan etkileridir. Her cilt tipine ve problemine göre hazır kokteyller bulunması,ihtiyaca göre çok ince mezoterapi iğneleri kullanılarak ,çok kısa bir sürede uygulanabilen bir yöntem olması ,günümüzde tercih edilen etkili bir tedavi seçeneği haline gelmesini sağlamıştır.

Tedavi Programı Nasıldır?

Mersin mezolifting , Songül Özcan Güzellik ve Sağlıklı Yaşam , ideal sonuç için cildin özelliklerine bağlı olarak ilk 3-6 hafta içinde 3 uygulama tavsiye edilmektedir. daha sonra 3-4 ayda bir yapılacak idame tedavisi sonucu etkinin sürmesini sağlamaktadır.