Sizi Arayalım

İple Yüz Germe

İple Yüz Germe

Son yıllarda ameliyatsız yüz estetiği işlemlerinde çok farklı yöntemler kullanılmayabaşlandı.Teknolojinin gelişmesiyle farklı makinalar üretilip kullanılmasının yanında,PRP,mezoterapiler,ip uygulamaları gibi girişimsel yöntemlerde gelişerek uygulanıyor.

PDO olarak adlandırılan ipler uzun yıllardır ameliyatlarda iç organların dikişlerinde kullanıldı.Alerji yapmayarak güvenilirliklerini ispatladılar.Son yıllardada yüz estetiğinde kullanılmaya başlandı.

İplerde son teknolojiyle üretilip geliştirilen 4D ipler etkinlikleri ile fark yaratmaya başladı. Diğer iplerden farklı olarak 4D iplerde ip boyunca birçok yönden birçok diken gibi çıkıntılar bulunuyor.Buözellikteki 4D ip ciltaltında daha güçlü tutunur.İp estetiğinden amaçlanan tutunup cildi germe ve gençleştirme aktivasyonu daha çok yönden gerçekleştirilmiş olur.
4D İP olarak adlandırılması,4 yönden çıkan dikenleri ve ciltte 4 etki yaratmasıdır.Ciltte yarattığı etkiler,yüzdeki sarkmaların giderilmesi,yerçekimine karşı ciltte direnç geliştirmesi,ciltte elastikiyetin arttırılması ve volüm kayıplarının telafisinin sağlanmasıdır.
Uygulama yöntemi diğer iplerden farklıdır.Lokal anestezi ileuygulama alanı uyuşturulur. Her kanül için bir giriş noktası açılır ve yüzün ihtiyacına göre 6-20 arasında da 4D ip kullanılır.İşlem 35-45 dakikada tamamlanır.

İşlemden hemen sonra yüzdeki sarkmanın düzeldiği gözlemlenir.Fibroblast aktivasyonunun etkisiyle kollajen üretim artışı ve cilt gençleşmesi 15 gün içinde başlar.Sürekli aktive olan Fibroblast üretimiyle ciltte yenilenme sürekli devam eder.İpler ise 6 ay içinde eriyerek yok oluyor.Üretilen kollajen ile iplerin yerinde doğal bir askı oluşuyor.Kalıcılığı metabolizmaya göre 2-4 yıl arasında değişebiliyor.

4D ip estetiği diğer ip ve cilt yöntemleriyle kombine edilebilen güvenilir bir yöntemdir.
Uygulaması ağrısızdır.Uygulama sonrası 5-10 günlük ödem olabilecek yan etkilerindendir.