Sizi Arayalım

Makyaj

Günlük Makyaj

Günlük makyaj genellikle günün ilk saatlerinde yapılır. Ancak sabah uyanınca makyaj yapmak pek çok kadının gözünde büyüttüğü bir iştir. Ama işe gidildiğinde bakımlı ve şık görünme arzusu evden makyaj yaparak çıkmamızı sağlar. Bu sebeple günlük makyaj nasıl olmalı konusunda basit ve kısa sürede uygulanacak yöntemleri sizin için yazmak istedik. Günlük Makyaj İçin Olmazsa Olmaz Ürünler 1-Makyaj setleri: Tüm kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz, pek çok markanın makyaj setleri vardır.

2-Tonik ve güneş koruyucu: Makyaja başlamadan yüzü temizleme toniği ile silmek ve güneş koruyucuyu sürmek günlük makyajın ilk adımıdır.

3-Fondöten:Tonik ve güneş koruyucu uygulanmış cildin üzerine masaj yaparak fondötenin uygulanması ikinci adımdır. Eğer cildiniz lekeli veya renk düzensizliği olan bir yapıya sahipse fondöteni cildinizdeki koyu renge yakın tonlardan seçmek faydalı olacaktır. Karma cilde sahip olanların alın-burun-çene bölgelerin daha hafif fondöten uygulaması günün ilerleyen saatlerinde oluşacak parlamaları azaltacaktır.

4-BB Kremler: Problemli bir cildiniz yoksa fondöten yerine BB krem kullanmak hem nemlendirme hem de renk düzensizliklerini gidermeyi sağlayacağı için daha etkili sonuçlar verecektir. Karma ve yağlı cildi olanların yağlı olan bölgeleri pudralayarak bu sorunlarını hafifletmeleri mümkündür.

5-Göz çevresi kapatıcısı: Günlük makyaj nasıl olmalı sorusunun cevabı göz makyajının nasıl yapıldığına bağlıdır. Göz çevresine fondöten veya ten renginizden 2 ton açık pudralı kapatıcı uygulanması daha aydınlık göz çevresi görünümüne kavuşmanızı sağlayacaktır.

6-Göz kalemi: Göz kalemi seçimini gözlerinizin büyüklüğüne göre belirlemelisiniz. Küçük gözlü iseniz gözlerinizin iç kısmına ten renginize yakın veya beyaz, yağlı göz kalemlerinden sürmelisiniz. Buğulu ve etkileyici gözler için gözlerin altına füme veya siyah göz kalemi sürerek parmaklarınızın yardımı ile yayabilirsiniz.

7-Eyeliner : Günlük makyaj yaparken eyeliner kullanmak tercihe bağlıdır. Eyeliner sürme konusunda sıkıntı yaşayanlardansanız siyah bir göz kaleminin ucunu incelterek kullanabilirsiniz.

8-Rimel-maskara :Günlük makyajın olmazsa olmazlarından olan rimelin seçimi de sürülmesi de dikkat gerektiren bir iştir. İyi bir rimel kullanmanın yanında, sürerken aşağı doğru bakılması rimelin daha hatasız sürülmesini sağlayacaktır.

9-Ruj veya parlatıcı: Günlük makyajda dudaklara ruj veya parlatıcıdan hangisini kullanacağı kişinin tercihine bağlıdır. Ancak hangi tür ürün kullanırsanız kullanın, doğal ve ten ile uyumlu renkleri tercih etmeniz günlük makyajı tamamlayacaktır.

10-Allık : Allık kişinin ten rengine uygun, hafif ve soft tonlarda, gül kurusu ya da şeftali renginde olmalıdır. Son olarak seçmiş olduğunuz allığı aşağıdan elmacık kemiklerine doğru sürerek günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Son Olarak

Günlük makyaj nasıl olmalı konusunda kullanılacak temel malzemeleri yukarıda anlattık. Ancak bu malzemeler ve içerikleri kadar, malzemelerin uygulanma sırası da günlük makyajın kusursuz ve kalıcı olması açısından önem taşımaktadır. Ayrıca günlük makyaj yaparken kullanılan renklerin doğal ve ürünlerin kaliteli olması, sizi gün içerisinde makyaj tazeleme külfetinden kurtaracaktır.