Sizi Arayalım

Altın İğne İle Terleme Tedavisi

Altın İğne İle Terleme Tedavisi

Secret Altın İğneli RF ile Koltukaltı Terleme Tedavisi

Sıcak havaları yaşamaya başladığımız şu günlerde, çevremizde giysilerinde ter izleri olan insanları görmeye başlarız.5 cm çapındaki terleme izleri normal kabul edilirken, 15cm’nin üzerindeki izler patolojiktir. Şüphesiz bu durumdan rahatsız olmalarına rağmen, çaresi olduğunu biliyorlar mı acaba? Vücudumuzda derin dermiste ve dermiste olmak üzere iki çeşit ter bezi bulunur. Bunların sayısı 3-6 milyon arasında değişir ve genelde ayak tabanı, avuç içi, alın bölgesi ve koltuk altında bulunurlar. Bu ter bezlerinden sıvı ile beraber cinsiyete özel kokularda salgılanır. Vücut metabolizmasında terleme, olması gereken doğal bir süreçtir. Bazı durumlarda terleme o kadar fazla olur ki, sosyal hayatı ciddi oranda etkiler. Bu durum hiperhidrozis olarak isimlendirilen bir hastalıktır.Hiperhidrozis tedavi edilirken çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

Cerrahi olarak ter bezlerinin alınması, thorasiksempatektomi, enjeksiyon şeklinde uygulanan botox bu yöntemlerdendir. Teknolojinin gelişmesiyle son zamanlarda uygulaması daha kolay ve oldukça etkili bir yöntem olarak Altın iğneli fraksiyonelradyofrekans tedavisi de hiperhidroziste uygulanmaya başlanmıştır.

Secret altın iğneli fraksiyonelradyofrekansucunda altından 25 iğnesi bulunan bir başlıkla uygulanır. İğnelerin ucundan yüksek derecede,tabana doğru azalan,fraksiyonelradyofrekans dalgası verir.Fraksiyonelradyofrekans 3-3.5 mm de derin dermiste bulunan ter bezlerinde , kontrollü bir hasar oluşturur. Ter bezlerini 60-80 dereceye kadar ısıtır ve etkinliklerimin azaltılması hedeflenir. Böylece daha normal oranda terleme sağlanır. Seanslar bir ay arayla yapılabilen 1-3 defa uygulanabilir.

Seans sayısını, işlemden 15-20 gün sonra yapılan nişasta terleme testiyle belirleyebiliriz.En fazla 3 seans yapılır. 

Cerrahi bir yöntem olmaması, bu problemi olan hastalar tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Çalışanlar için yemek molasında yaptırılabilecek kadar kolaydır. Uygulama kolaylığı ve etkinliğinin oldukça iyi olması ile diğer uygulamalara üstünlük sağlamaktadır. Bütün yazı koltukaltı terlemesi korkusu olmadan rahatlıkla geçirebilirsiniz.