Sizi Arayalım

Blog

Blog

Lekelere Altın Vuruş

Cilt lekeleri güneş ışınları, hormanal bozukluk, gebelik, yaşlanma, bazı metebolik hastalıklar ve lazer uygulamaları sonrası hassasiyet oluşumu gibi bir çok neden ile oluşabilir. Hangi sebeple olsun, cilt lekesi oluşumunun temelinde tek bir mekanizma mevcuttur. Lekeler ultraviyole ışığa karşı hassaslaşmış cildin kendini ve cilt altı organları korumak için oluşturduğu savunma mekanizmasıdır. UVA ve UVB ışınlarına karşı hassaslaşmış cilt, rengini oluşturan Melanosit adı verilen hücreleri uyarır. Bu uyarılma sonrasında Melanositlerin cilt içine yayılmış ve kendisi ile bağlantılı uzantılarında Melanin adı verilen pigmentler üretir. Melanin pigmentleri hassaslaşmış cilt noktalarında kümeleşir ve böylece ultraviyole ışığın cilt ve cilt altı organlara zarar vermeyeceği bir bariyer oluşturulur. Biz de bunları leke olarak görürüz. Leke tedavisinde bu mekanizmanın düşünülerek hareket edilmesi ve yeni leke oluşumunun engellenmesi gereklidir.

Leke Tedavisinde Arzulanan Başarıyı Yakaladık! 

Secret fraksiyonel Radyofrekanslı Altın İğne yöntemi ile bu konuda çok önemli ilerleme ve başarı sağlanmıştır. Sistemin, ucunda kişiye özel kullanılan 25 tane altın iğne bulunan ve bunlara radyofrekans enerjisi veren bir cihazla leke problemi olan cilt bölgesine uygulandığında iğne darbeleri ve radyofrekans enerjisi sayesinde oluşan ısı etkisiyle işlem yapılan bölgede metabolik aktivasyonun arttığını ve hasarlı cildin kendini onarırken leke görüntüsünü veren kümelenmiş melanin pigmentlerini de dışarı atıldığı tespit edilmiştir.

Cilt Işıldar

Bu işlemle birlikte leke problemlerinde kendini ispatlamış özel bir dermokozmetik bir ürün olan Cosmelan krem kullanılarak sonucun daha hızlı olması sağlanır. Altın İğne işlemi lokal anestezik bir kremle cilt uyuşturularak başlar. Tüm bir yüze işlemin uygulanması yaklaşık 45 dakika sürer. İğneler boyunca var olan radyofrekans enerjisinden dolayı herhangi bir kanama meydana gelmez. Ciltte sadece bir kızarıklık oluşur. İşlemden bir gün sonra özel kremimiz Cosmelan ve güneş koruyucu kullanılır. Genelde 15 gün içerisinde net farklılıklar görülmeye başlanır. Eğer ihtiyaç duyulursa bu işlem bir ay sonra tekrarlanır. Böyle bir tedaviden sonra cilt lekelerinden kurtulmanın yanı sıra iyi bir antiaging uygulama olduğundan cilt ışıldar, elastikiyeti artar, kırışıklıklarda azalma olur ve gözeneklerde sıkılaşır.

Tedavi Sonrası Engelleyici Krem

Ne kadar Melanin pigmentini oluşturmamak için gayret gösterilse de, eğer cilt yeterince korunamazsa savunma mekanizmaları bunu yine de yapacaktır. Güneş koruyucu, engelleyici kremler düzenli ve sürekli kullanılmalıdır. Leke oluşan bir cilt aslında bize bir mesaj vermektedir… Cildi ultraviyole ışıklarına maruz bırakıyorsun vücudun zarar görmek üzere dikkat!.
“ya cildini kendin koru ya da ben lekelerle bir şemsiye yaparak seni koruyacağım.” Böylece cilt ultraviyole ışığın cilt ve cilt altı organlara zarar vermeyeceği bir bariyer oluşturulur.